Vyhledávání Menu

Tříkrálová sbírka pokračuje

Slavnost Zjevení Páně neboli svátek Tří králů je sice za námi, s koledníky, kteří na ulicích zpívají a vybírají do zapečetěných pokladniček finanční prostředky, se můžeme potkat až do středy 14. ledna. Výtěžek sbírky tradičně pomůže lidem v nouzi.

„Koledování se zatím daří,“ komentuje situaci hlavní koordinátor Tříkrálové sbírky Marek Navrátil. „Počet kolednických skupinek - letos jich máme zatím nahlášeno 19 726 – je podobný jako v loňském roce, kdy jich bylo 19 115. Pokud nám počasí zůstane nakloněno a výrazně se nezvýší nemocnost koledníků, mohl by být výnos skutečně podobný jako ten loňský,“ dodává Navrátil. Výnos sbírky v roce 2014 přesáhl 82 milionů korun.

Výtěžek sbírky bude tradičně využit zejména v regionech, kde budou peníze vykoledovány, desetina výnosu pomůže v zahraničí. V Praze a okolí pomohou rodinám a matkám s dětmi v tísni. Koledování v ulicích nadobro končí ve středu 14. ledna, do sbírky je však možné přispět celoročně zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777 nebo na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777.

Charitní koledníky lze rozpoznat podle průkazky vystavené Charitou ČR s vyplněnými osobními údaji vedoucího skupinky. Pokladnička, do které koledníci vybírají, musí být úředně zapečetěná místně příslušným městským či obecním úřadem. Číslo pokladničky musí souhlasit s číslem průkazky. Na kasičce je umístěna také nálepka se znakem Charity. Více na stránkách sbírky.

Při Tříkrálové sbírce 2014 se díky štědrým dárcům sešla nejvyšší částka v historii (82 752 129 Kč). Výnos byl rozdělen mezi stovky projektů na pomoc seniorům, nemocným lidem s hendikepem či v nedobré sociální situaci. Více na www.trikralovasbirka.cz. (Jan Oulík)

Aleš Pištora 08. 01. 2015