Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Únorový Zpravodaj

... poznamenává mj.: „Biblické přirovnání říká, že církev je stavba a Ježíš Kristus je základní kámen této stavby. Základ je dán, máme budovat. Někteří pro své pozemské zájmy a povinnosti mají k dispozici jednu ruku, zasvěcený člověk pro své ‘dání se’ má stavět oběma, a to vždy.

Světovému dni zasvěcených osob je věnován i další prostor včetně pozvání ke společnému slavení mše sv. spolu s kardinálem Vlkem.

 

Uvedení do doby postní, která v únoru vystřídá liturgické mezidobí, se ujal P. Jaroslav Brož, Th.D., ve svém článku Na co se čtyřicet dní připravujeme?. Prof. Ctirad Pospíšil v textu zaměřeném na další významný únorový svátek nahlíží do Tajemství Petrova stolce. Za společenství bohoslovců tentokrát o životě v arcibiskupském semináři píše Jan Primus. Na 14. února připadá svátek sv. Valentina, jímž také vrcholí již čtvrtý ročník Národního týdne manželství – dočtete se o něm v rozhovoru s Janem Frolíkem.

V souvislosti s blížící se dobou postní přináší Zpravodaj přehled míst, kde bude v Praze možno účastnit se pobožnosti křížové cesty.

Dále i v tomto čísle naleznete rubriky, na které jste zvyklí: program bohoslužbeb přenášených rozhlasem a televizí; rozvrh eucharistického výstavu v pražských kostelích; výběr informací z Act curiae archiepiscopalis pragensis – věstníku kanceláře pražského arcibiskupství; programy středisek arcibiskupství i dalších subjektů (Arcidiecézního centra pro mládež, Komunity Chemin Neuf, Arcibiskupského semináře, Komunitního centra Matky Terezy, Komunitního centra sv. Prokopa, poutního místa Svatá Hora, Pastoračního centra sv. Tomáše, Unie Katolických žen, Provincie kapucínů v ČR, Domova sv. Karla Boromejského ad.); pozvánky a nabídky nejrůznějších přednášek, akcí, setkání, kulturních událostí...; informace z jiných diecézí; knižní novinky; duchovní cvičení; aktuální únorový kalendářík i historické kalendárium událostí na území naší arcidiecéze a obecněji v katolické církvi. Průhledy do církevní češtiny tentokrát pojednávají o katolickém slangu, rubrika Co znamená... se zabývá pojmem bazilika.

Přílohu Zpravodaje tvoří program Pastoračního střediska na letní semestr 2010.

kh

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754 

01. 02. 2010