Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Únorový Zpravodaj

Úvodník Františka Hylmara předznamenává informace z dalších stránek – slavnost Uvedení Páně do chrámu a s ní spojené setkání pražských (nejen) řeholníků u příležitosti Dne zasvěcených osob.

K další únorové památce, Panny Marie Lurdské, se vážou články ke Dni nemocných – pozvání na mši v kostele sv. Karla Boromejského, Dvě prosby Mons. Aleše Opatrného a rozhovor s nemocničním kaplanem Markem Drábkem O.Praem.

K prožití Národního týdne manželství a k pouti snoubenců na Vyšehrad zve text Jiřího Musila z Centra pro rodinu. Do doby postní uvádí článek P. Prokopa Brože. Pavel Mareš reflektuje první setkání Iniciativy 17-11.

Cyklus rozhovorů s řediteli církevních škol naší arcidiecéze nás tentokrát zavádí do prostředí dvou mateřských škol – MŠ Laura a MŠ sv. Voršily.

V pravidelných rubrikách najdete diáře biskupů; výběr z Act Curiae; rozvrh eucharistického výstavu v pražských kostelích a program únorových duchovních cvičení v rámci celé ČR; dále programy středisek Arcibiskupství pražského, farností a dalších subjektů; knižní novinky; kalednářík významných dnů; úmysly apoštolátu modlitby a historické kalendárium.

Setkáte se i s novějšími rubrikami Průhledy do církevní češtiny a Co znamená ... Ta první se zamýšlí nad otčenášovou prosbou „a neuveď nás v pokušení“, ta druhá se věnuje pojmu půst a jeho různým druhům.

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754

30. 01. 2009