Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

V Hradci Králové probíhá setkání animátorů seniorů

Bohoslužba s biskupy, přednášky s odborníky, benefiční koncert, interaktivní besedy – to vše zahrnuje program dvoudenního setkání lidí zapojených do práce se seniory, zejména na diecézní úrovni, ve farnostech a domovech pro seniory.

Záštitu nad akcí převzal biskup Jan Vokál, náměstek hejtmana Vladimír Derner a Národní centrum pro rodinu. Biskup Vokál letošní ročník zahájil slovy: "Ve Žďáře nad Sázavou jsme v létě měli veliké setkání mládeže. Tehdy možná mohlo být seniorům líto, že tolik pozornosti věnujeme jen mládeži. Ona to potřebuje, dnešní svět odtahuje mladého člověka od Boha. Faktem však je, že v našich kostelích vy, senioři, tvoříte většinu zázemí. Proto jsem vděčný za toto setkání."

Mezi přednášejícími vystoupí generální vikář arcibiskupství pražského Mons. Michael Slavík, Mons. Aleš Opatrný, Kateřina Lachmanová, P. Jan Rybář a další hosté.

Ve své homilii při ranní mši svaté v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí vyzval ostravsko-opavský biskup František Lobkowicz k tomu, aby se mladá i starší generace vzájemně respektovaly.

 

(Jana Pláteníková, TS ČBK)

26. 10. 2012