Vyhledávání Menu

V Libni poděkují za svatořečení Matky Terezy


Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP bude 6. září 2016 od 17.00 hodin v libeňském kostele sv. Vojtěcha sloužit mši svatou na poděkování za kanonizaci Matky Terezy z Kalkaty. Bohoslužby se zúčastní také libeňská komunita sester Misionářek lásky – sester Matky Terezy.


68125


Kanonizace Matky Terezy proběhne v neděli 4. září od 10.30 hodin na Svatopetrském náměstí v Římě. V živé přenosu ji bude vysílat od 10.20 hodin TV NOE a od 10.25 hodin také Česká televize na ČT 2. Již o několik dní dříve v Římě začne doprovodný program, jehož součástí bude například večer pro chudé. V pátek 2. září zde také budou zahájeny oslavy Svatého roku milosrdenství věnované dobrovolníkům a pracovníkům v oblasti milosrdenství. V sobotu si budou moci přihlášení zájemci vyslechnout katechezi papeže Františka. Až do 8. září bude také možné uctít ostatky Matky Terezy v Lateránské bazilice nebo navštívit její celu v klášteře San Gregorio al Celio. V pondělí 5. září bude slavit kardinál Pietro Parolin mši svatou na poděkování. Tento den je také liturgická památka světice z Kalkaty.

Matka Tereza (26. srpna 1910 – 5. září 1997) byla řeholnice, misionářka a zakladatelka řádu Misionářek lásky. Za své humanitární dílo získala řadu ocenění: Templetonovu cenu (1973), Nobelovu cenu míru (1979), britský Řád Za zásluhy (1983) a nejvyššího indického civilního vyznamenání Bharat Ratna (1980). V roce 2003 byla papežem Janem Pavlem II. prohlášena za blahoslavenou.

V Praze začaly sestry Matky Terezy působit v roce 2002. Starají o lidi bez domova a bez přístřeší a podle svých konstitucí jim poskytují nejen hmotnou charitativní péči, ale svou nezištnou láskou jim pomáhají na cestě obrácení a posvěcení. V poslední době se sestry také zaměřují na výuku ve víře chudých dětí a mladých lidí. V České republice působí Misionářky lásky kromě Prahy také v Ostravě. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 31. 08. 2016