Vyhledávání Menu

V pátek začne na celém světě akce 24 hodin pro Pána

Z podnětu papeže Františka vnikla nová iniciativa s názvem „24 hodin pro Pána“. Po celém světě, včetně pražské arcidiecéze, budou od pátku 28. března 2014 plných 17.00 hodin otevřeny kostely, jež nabídnou možnost zpovědi, modlitby nebo rozhovoru s knězem. Má tak vzniknout nová tradice.

Od pátku 28. března 17.00 hodin do soboty 29. března 17.00 hodin bude otevřený kostel Panny Marie Sněžné (Jungmannovo náměstí 18, Praha 1). Na tuto akci zve Arcibiskupství pražské ve spolupráci s farností při kostele Panny Marie Sněžné na popud Papežské rady pro novou evangelizaci. Na programu je tichá modlitba, adorace, duchovní spojení s mnoha zeměmi a místy světa, příprava na Velikonoce. Vystavena bude Nejsvětější svátost a po celý večer, noc i po celý den  bude přítomen kněz nabízející příležitost ke svátosti smíření.

„Církev podle papeže Františka musí být především domem milosrdenství, kde může každý zakusit Boží lásku a radost z odpuštění,“ píše na svém webu Papežská rada pro novou evangelizaci, která byla pověřena organizací této celosvětové akce. V každé diecézi má být od pátku 28. března nejméně jeden kostel, který nabídne možnost přistoupit ke svátosti smíření (zpovědi), nejlépe s vystavenou eucharistií.

Ve Vatikánu akce začne ve Svatopetrské bazilice, kde povede kající bohoslužbu papež. Ten také bude následně v chrámu zpovídat. Do pozdní noci a následující den zůstanou otevřeny některé římské kostely. Podle Papežské rady pro novou evangelizaci chce papež vytvořit každoroční tradici, která bude probíhat před 4. nedělí postního období. (http://tisk.cirkev.cz, http://www.apha.cz/24-hodin-pro-pana)

Aleš Pištora 27. 03. 2014