Vyhledávání Menu

V Praze se setkají východní katoličtí hierarchové

Od čtvrtka 4. června do neděle 7. června 2015 proběhne v Praze setkání východních katolických hierarchů Evropy. Akce se zúčastní téměř padesát účastníků, mezi hosty bude např. i sekretář vatikánské Kongregace pro východní církve Cyril Vasiľ. V sobotu 6. června je v Arcibiskupském paláci přivítá kardinál Duka.

Setkání představitelů katolických východních církví se již po řadu let koná v různých zemích. Letošní ročník proběhne v Praze, a to ve dnech 4. – 7. června 2015. Přípravou byl pověřen apoštolský exarcha Ladislav Hučko.

Tématem čtyřdenního setkání je křesťanská rodina a její poslání nejen v Evropě. Akce přivítá téměř padesát účastníků z Ukrajiny, Slovenska, Rumunska, Běloruska, Itálie, Polska, Velké Británie, Maďarska, Chorvatska nebo Kazachstánu. Mezi hosty bude např. sekretář Kongregace pro východní církve Mons. Cyril Vasiľ, Apoštolský nuncius v ČR Mons. Giuseppe Leanza, pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka nebo generální sekretář Rady evropských biskupských konferencí Mons. Duarte da Cunha.

Věřící a zájemci o východní obřad se budou moci s biskupy setkat při třech příležitostech: V pátek 5. června v 18.00 hodin bude slavena sv. liturgie v chrámu Panny Marie v Emauzích. Liturgii bude předsedat prešovský arcibiskup-metropolita Ján Babjak. V sobotu 6. června v 9.15 hodin bude slavena sv. liturgie v katedrále sv. Klimenta. Tuto liturgii bude spolu s ostatními biskupy sloužit vrchní arcibiskup Svjatoslav Ševčuk. V neděli 7. června se uskuteční v katedrále sv. Klimenta liturgie, které bude předsedat sekretář Kongregace pro východní církve Cyril Vasiľ. Slavena bude od 10.15 hodin. (http://tisk.cirkev.cz)

Aleš Pištora 27. 05. 2015