Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Vánoční dárek pražským bezdomovcům

Zařízení má kapacitu 60 lůžek a lidé bez přístřeší v něm mohou bezplatně přespat od deváté hodiny večer do sedmi ráno. Nachází se v budově Ubytovny Vackov, Malešická 74, Praha 3. Kromě přespání mají klienti k dispozici sprchu, teplý čaj a základní zdravotní ošetření. Každý večer je na místě jeden zdravotník Maltézské pomoci a spolu s vedoucím týmu a s dobrovolníky z řad mediků poskytuje základní zdravotnickou péči. Na provoz a dodržovaní pravidel budou dohlížet zaměstnanci projektu spolu s pracovníky fyzické ostrahy.

Celý projekt financuje firma Jablotron s.r.o. České Velkopřevorství Maltézského řádu se zavázalo sponzorovat potřebný zdravotnický materiál. Noclehárna bude otevřena bez ohledu na počasí až do konce února 2013.

Arcidiecézní charita Praha je veřejnou církevní právnickou osobou, která působí v pražské arcidiecézi. Je účelovým zařízením římskokatolické církve, které si klade za cíl pomáhat lidem v nouzi na principech křesťanské lásky a bez ohledu na jejich náboženskou, rasovou či politickou příslušnost. S tímto cílem rozvíjí mnoho projektů jako je zahraniční rozvojová spolupráce, která je dnes již nedílnou součástí aktivit Arcidiecézní charita Praha. Vedle toho jsou to však také další sociální programy jako charitní ošetřovatelská a pečovatelská služba, azylové domy pro osoby bez domova, azylové domy pro matky s dětmi, domy na půl cesty, péče o migranty a uprchlíky, vězeňská péče a mnoho dalších projektů. (Jaroslav Němec, Aleš Pištora)

12. 12. 2012