Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Vánoční dárky dětem uvězněných

Jednou z cest, jak prolamovat bariéry, může být program Mezinárodního vězeňského společenství Andělský strom, v němž mohou dobrovolníci koupit vánoční dárky dětem vězněných rodičů a nechat je dětem jejich jménem poslat. Dobrovolníci dárky zabalí a pošlou do rodiny spolu s dopisem od vězněného rodiče. Rodiče a děti, kteří se tohoto programu účastní, jsou do něj pečlivě vybráni. 

Dárky přinesou důležitou informaci, že tatínek nebo maminka na dítě myslí, má je rád a postrádá je, zejména v emočně vypjatém období Vánoc, kdy přítomnost rodiče chybí nejvíc. „Pro zdravý vývoj dítěte je zásadní, aby se zachovalo silné citové pouto mezi rodičem a dítěte,“ říká Gabriela Kabátová, zakladatelka Mezinárodního vězeňského společenství v ČR. „Křehké pouto se při výkonu trestu snadno ničí a poškození může být nevratné," dodává.

Sdružení vyzkoušelo minulý rok funkčnost programu pilotně v součinnosti se šesti českými věznicemi a mnoha dobrovolníky - dárci z církví po celé České republice.
Výsledkem bylo obdarování dětí odsouzených rodičů v celkové hodnotě 60 000 Kč. 

MVS je součásti mezinárodní rodiny Prison Fellowship International, sdružující téměř 125 národních vězeňských organizací. Cílem je mobilizovat a pomáhat křesťanskému společenství při péči o vězně, propuštěné, oběti a jejich rodiny.

Kdo chce pomoci, může se během listopadu přihlásit do programu jako dárce vánočních dárků pro rok 2012.

Pro více informací navštivte web Mezinárodního vězeňského společenství.

(Jana Pláteníková)

11. 11. 2012