Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Ve Veselé škole jde učení ruku v ruce s humorem

Vzniklo tak veliké a veselé leporelo, z něhož si nyní prvňáčci čtou pro radost. Protože se učí tiskací písmenka, poprosili své rodiče, sourozence i kamarády o sepisování vtipů tiskacím písmem. Zástupce agentury Dobrý den z Pelhřimova, která eviduje české i světové rekordy, vše zdokumentovala. Vedení Veselé školy zve všechny, kdo se chtějí smát spolu s prvňáky, na návštěvu.

Veselá škola je církevní zařízení zřizované Arcibiskupstvím pražským zahrnující Veselou školu - církevní základní, církevní základní uměleckou, školní družinu a klub, školní jídelnu. Všechny součásti jsou zastřešeny jedním vedením. Sídlo školy je v Soukenické ulici 10 v centru Prahy. Budova školy je umístěna ve dvoře domu, což má výhodu ve snížené hlučnosti a vnitřního pocitu bezpečí. Škola začala nabízet své služby dětem na počátku devadesátých let, v dnešní podobě funguje od roku 1995.

Koncepce zařízení je umožnit dětem především mladšího školního věku prožít celý den pod jednou střechou, v přátelském křesťanském prostředí a plně rozvíjet své talenty. Vychází z toho, že dítě vedené k pozitivním aktivitám pod vedením učitelů, kteří mají na mysli Kristovo evangelium, prožijí šťastnější dětství a lépe zvládnou komplikovanost dnešního světa. Cílem je veselé dítě, které se do školy těší přes to, nebo možná právě proto, že vydává maximální výkony, dítě, které pozná církev jako společenství lidí putujících k Bohu. Škola se snaží navazovat na staletou tradici církevního školství a též chránit jeho dobré jméno. (www.veselaskola.cz, ap)

09. 10. 2009