Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Večerní katecheze v kostele sv. Ignáce

Cyklus "Večerní katecheze neboli doučování ve víře pro dospělé", který probíhá v kostele sv. Ignáce každé úterý od 20.15 do 21.00 hodin, poskytuje systematické uvedení do křesťanské víry podle Katechismu katolické církve. Soustředí se k výkladu skutečností, jež jsou zahrnuty do Vyznání víry.

Patří totiž k podstatě víry, že se vztah k Bohu i bližním rozvíjí skrze rostoucí poznání, jež je proto křesťanům uloženo jako mravně závazná povinnost. Poukázal na to i Benedikt XVI., když vyhlásil Rok víry (11. 10. 2012 – 24. 11. 2013) a povzbudil věřící, aby studovali Katechismus katolické církve. Těm, kdo této výzvy uposlechnou, je nabídnuta možnost získat – při splnění stanovených podmínek – plnomocné odpustky.

Setkání probíhají v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí, Praha 2. Večerní čas je volen tak, aby umožnil účast i těm, kdo musí nejprve dokončit své povinnosti profesní i rodinné a místo konání umožňuje posluchačům volný příchod i odchod. Od 20.00 hodin je možné bezplatné parkování přímo u kostela.

Kurz vede P. Ladislav Nosek SJ, LicTheol. ve spolupráci s doc. Vojtěchem Novotným, Th.D. Nejbližší setkání se koná v úterý 9. října od 20:15 hodin, jeho téma zní: „Věřím v jednoho Boha“.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni, není třeba žádné předchozí registrace. Také další pražské farnosti připravují cykly katechezí pro dospělé, reagující na výzvu spojenou s počínajícím Rokem víry - viz kalendář.

(Jana Pláteníková)

08. 10. 2012