Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Velké uši v Petrovicích

Výtěžek ze sponzorského vstupného poslouží ke stavbě nového Farního centra v Praze-Petrovicích. Po letech nejrůznějších farních aktivit v nevyhovujícím domku u kostela se totiž začalo uvažovat o vybudování nového zázemí pro vzájemná setkávání. Přáním farníků je vytvořit příjemné místo živého společenství s otevřenými dveřmi pro všechny a prostor pro další kulturně-sociální aktivity využitelné širší veřejností: komorní koncerty, výstavy, přednášky, rodinné oslavy. Nový dům by měl poskytnout i bydlení pro místního faráře.

Rozměr připravované stavby je skromný, avšak velmi funkční, přičemž investiční náklady jsou odhadnuty na cca 15 mil. Kč. Kromě sbírek mezi farníky chce farnost oslovit, zaujmout a získat podporu širší veřejnosti, proto pořádá řadu benefičních akcí. Více na www.farnost.petrovice.org.

Orchestr Orecchie Grandi (v překladu „velké uši“) vznikl při ZUŠ Rychnov nad Kněžnou v roce 2001. V současné době má orchestr 20 členů a koncertuje při nejrůznějších příležitostech. Velký úspěch zaznamenal orchestr ve školním roce 2007/08, kdy byl zařazen do projektu Tóny v Evropě a hned následující školní rok se opět zúčastnil Krajského kola celostátní soutěže smyčcových orchestrů ZUŠ a obsadili 3. místo. (Aleš Pištora)

Kdo chce přispět na výstavbu nového farního centra, může tak učinit on-line převodem na https://katalog.apha.cz/online/payment/dataRetrievalForm.

28. 11. 2012