Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Velkopáteční happening Ukřižování v Praze

Novodobá křížová cesta povede s několika zastaveními po pěší zóně na Můstek a dále na Jungmannovo náměstí, kde happening kolem 13.00 hodin vyvrcholí scénou ukřižování. Záštitu nad Celonárodním čtením Bible převzal pražský primátor Bohuslav Svoboda, předseda Ekumenické rady církví Joel Ruml a biskup František Václav Lobkowicz, v minulých ročnících také např. premiér ČR Jan Fischer a ministr kultury Jiří Besser.

Letošní happening připravili absolventi alternativního a loutkového herectví DAMU Jakub Gottwald, Jiří Jelínek a Pavel Rychta, bubeník Jan Čep, street artista Jakub Janda a herečky Kristýna Hejlková a Tereza Nádvorníková. Na pašijový happening plynule naváže veřejné čtení nejstaršího biblického evangelia podle Marka, které proběhne mezi 13.00 a 15.00 hodin na Jungmannově náměstí.

Akce se koná v rámci Celonárodního čtení Bible, které proběhne letos již počtvrté v desítkách měst a obcí po celé ČR. Cílem je připomenout si smysl velikonočních svátků a upozornit na Bibli jako naše společné kulturní a duchovní dědictví. Čtení Bible probíhá na ulicích, náměstích a dalších veřejných místech, zapojit se může každý. Akci pořádá Nadační fond Bible21 ve spolupráci s řadou církví, místních knihoven a neziskových organizací. Více na www.ctenibible.cz. (Kristýna Hejlková)

30. 03. 2012