Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Velkopáteční sbírka na Svatou zemi

Sbírka na pomoc křesťanům ve Svaté zemi je pořádána každoročně na Velký pátek. Nový prefekt Kongregace pro východní církve kardinál Leonardo Sandri návazal na svého předchůdce a na začátku postní doby svým listem biskupům na celém světě opět vybídl k solidaritě a pomoci křesťanům ve Svaté zemi, která stále zůstává v oblasti konfliktů a násilí. Zároveň prosí o modlitby za mír ve Svaté zemi. V závěru dopisu projevil vděčnost Apoštolského stolce všem, kdo podporují společenství křesťanů ve Svaté zemi.

"Chtěl bych pochválit partikulární církve za mnohé, co činí přímo pro dobro Svaté země. Zvláštní poděkování patří poutníkům a iniciativám, které jsou podporovány rostoucími formami dobrovolnictví, vedle chvályhodného úsilí farností a rodin věřících, jakož i historických institucí, fundací a asociací. (...) Na závěr předkládám hlubokou vděčnost Svatého otce za pomoc v tak životně důležité záležitosti pro církev a pro lidstvo. S vděčností zůstávají naše kongregace a všechny latinské a východní komunity ve Svaté zemi."

Také letos se připojíme k Velkopáteční sbírce, která na Velký pátek proběhne ve farnostech pražské arcidiecéze. Pokladničky budou umístěny v blízkosti Božího hrobu.

19. 03. 2008