Vyhledávání Menu

Věřící i letos mohou vyrazit do kostela na kole


V neděli 18. nebo již v sobotu 17. září 2016 mohou být stojany u kostelů plnější než obvykle: proběhne totiž deváté pokračování ekumenické akce Do kostela na kolech. „Nebuďme lhostejní k zemi, která nám byla svěřena“ – s takovým heslem vyrazí stovky věřících z celé republiky do kostela.


68845

Foto: www.dokostelanakole.cz


Již vás nebaví nekonečné hledání stání pro auto? Potýkáte se s parkovacími zónami či změnami v MHD? Můžete vyzkoušet alternativu; akce Do kostela na kole k tomu přímo vybízí. Můžete se již zaregistrovat a veřejně tak vyjádřit podporu této akci. Taktéž si připravte techniku na focení, bude se hodit.

„Smyslem je propagovat cyklistickou dopravu, která je, stejně jako pěší chůze, šetrná k životnímu prostředí a ve srovnání s automobilovou dopravou nepoměrně levnější, zdravější a na kratší vzdálenosti dokonce statisticky rychlejší,“ vysvětluje organizátor tohoto podniku Marek Drápal.

Akce Do kostela na kole má připomenout, že v Bibli je v příběhu stvoření světa člověk pověřen správcovstvím Země a jsme tak zodpovědní za to, jak s ní nakládáme. Má vést především k zamyšlení, co můžeme v našem chování zlepšit. Událost pořádá už devět let Poradní odbor pro otázky životního prostředí při Českobratrské církvi evangelické, Ekologická sekce České křesťanské akademie a Česká křesťanská environmentální síť. Více na www.dokostelanakole.cz. (www.dokostelanakole.cz)

Aleš Pištora 13. 09. 2016