Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Ekumenická modlitba za vlast v katedrále

V rámci ekumenické modlitby ve svatovítském chrámu, kterou společně pořádají Arcibiskupství pražské, Ekumenická rada církví a Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze, pronese slavnostní slovo pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP. Na modlitbu naváže slavnostní koncert. V podání Katedrálního sboru Cantores Gradecenses, Severočeského filharmonického sboru z České Lípy a Liberce a Plzeňské filharmonie zazní skladby Antonína Dvořáka (Žalm 149 op. 79, Hymnus Dědicové Bílé hory op. 30) a Bedřicha Smetany (Vltava, symfonická báseň z cyklu Má vlast). Dirigentem bude Josef Zadina. Vstup na koncert je volný.

V den samotného státního svátku 28. října pořádají církve sdružené v Ekumenické radě církví 6. ročník ekumenické pouti „Modlitba za domov“. Letošní Modlitba za domov, která nese motto "Pravda vítězí", se nově uskuteční od 10.00 do 19.00 hodin v Roudnici nad Labem, přímo v centru města na Husově náměstí a v jeho okolí. Připraven je program pro různé věkové skupiny, naučně-sportovní stezka “Cestou pravdy” pro děti a jejich rodiče, duchovní poutní cesta po kostelech a kaplích města (a pro zdatné poutníky i na nedaleký Říp), tržiště možností, kde bude možnost nákupu výrobků chráněných dílen nebo regionálních produktů, a také hudební a divadelní program na venkovním pódiu a v Kulturním domě Říp.

Účastníci se mohou těšit na písničkáře Jana Buriana, Sváťovo dividlo, hudební těleso Acant či hru „Tři tučňáci a potopa světa“. Od 15.00 hodin začne tradiční komponovaný pořad přenášený živě Českou televizí z roudnického evangelického kostela, který svým hudebním vystoupením zpestří Třeboňští pištci a Robert Křesťan s kapelou Druhá tráva. Pořad moderuje Martina Kociánová a Dušan Hejbal. Roudnickou část Modlitby za domov 2012 zakončí podvečerní přednáška doc. Petra Charváta "Archeologie a Bible" v Městské knihovně.

Modlitba za domov 2012 se koná za podpory města Roudnice nad Labem, pod záštitou ministryně kultury ČR Aleny Hanákové, ústecké hejtmanky Jany Vaňhové a starosty města Roudnice nad Labem Vladimíra Urbana. Více se na www.modlitbazadomov.cz. (Aleš Pištora, Sandra Silná)

26. 10. 2012