Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Vernisáž výstavy o kardinálu Beranovi

Spolu s pražským arcibiskupem se vernisáže výstavy v prostorách plzeňské Studijní a vědecké knihovny zúčastní také Mons. František Radkovský, biskup plzeňský, Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Pavel Vošalík, velvyslanec ČR při Svatém stolci a Martin Baxa, primátor města Plzně. Přítomna bude rovněž kurátorka výstavy historička Stanislava Vodičková.

Od letošního ledna byla výstava o kardinálu Beranovi k vidění v kuloárech Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Byla zde instalována pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové při příležitosti 100. výročí kněžského svěcení a římské primice kardinála Berana. Italská verze výstavy o kardinálu Beranovi bude slavnostně zahájena 16. května v Římě v prostorách Papežské univerzity Svatého kříže. Slavnostního zahájení se zúčastní kardinál Miloslav Vlk, emeritní státní tajemník Svatého stolce kardinál Angelo Sodano, předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová, delegace plzeňské diecéze a města Plzeň.

Deset panelů přibližuje slovem a obrazem životní pouť kardinála Josefa Berana. Život této významné osobnosti 20. století je zachycen na unikátních dobových fotografiích, které jsou k vidění na výstavě a také v nedávno publikované knize Stanislavy Vodičkové „Uzavírám vás do svého srdce“. Knihu vydalo nakladatelstvím CDK v koedici s Ústavem pro studium totalitních režimů. (Aleš Pištora)

06. 05. 2011