Vyhledávání Menu

Víte, jak na důstojné stáří? Starejte se!


Většina lidí by ráda strávila sklonek života doma. A patří k nim nejspíš i vaši blízcí. Počítáte s nimi ve svých budoucích plánech? Víte, kdo vám může pomoci? První krok můžete udělat v pátek 16. září 2016 na Jungmannově náměstí v Praze.


68846

Foto: Marie Bartošová


Přemýšleli jste už o tom, kde a jak stráví vaši blízcí důstojný závěr života? Jste připraveni o svoje rodiče a prarodiče pečovat v domácím prostředí? Víte, kam se obrátit pro radu? Od 10.00 do 18.00 hodin můžete na Jungmannově náměstí bezplatně konzultovat s odborníkem péči o vaše blízké, zkusit si ve speciálním obleku, jaké je to „být starý“ a nacvičit si manipulaci s nemocným člověkem i kompenzačními pomůckami.

V 15.00 nebo v 17.00hodin se můžete zúčastnit workshopu, na němž se dozvíte, proč je dobré pečovat o seniory v domácím prostředí a jak na to. Přijďte si popovídat o tom jak zvládnout péči fyzicky, finančně i psychicky a v neposlední řadě si přijďte vyzkoušet spoustu pečovatelských vychytávek. Kapacita je omezená, přihlaste se prosím předem na tiskove@charita.cz.

V 16.30 hodin si přijďte poslechnout duo Půljablkoň, tedy obrovitého kapelníka Michala Němce a éterickou zpěvačku Marii Puttnerovou. Oslavte s předstihem Den Charity, který připadá na 27. září, kdy slavíme svátek sv. Vincence z Pauly, patrona charitního díla.

Od 14. do 21. září můžete na Jungmannově náměstí zhlédnout výstavu fotografií klientů charitních zařízení pro seniory pohledem fotografky Marie Bartošové. Mediálním partnerem akce je Církev.cz a generálním partnerem Charity ČR Nadace České spořitelny. Více na www.charita.cz. (www.charita.cz)

Aleš Pištora 12. 09. 2016