Vyhledávání Menu

Vojáci při bohoslužbě uctí památku padlých kamarádů

Při příležitosti Dne válečných veteránů se 11. listopadu 2013 v 9.30 hodin uskuteční ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech ekumenická bohoslužba k uctění památky válečných veteránů a padlých vojáků v zahraničních mírových misích Armády České republiky.

Bohoslužbu v kostele postaveném v roce 1728 podle projektu Kryštofa Dientzenhofera, který byl v roce 2001 z rozhodnutí pražského arcibiskupa propůjčen Armádě České republiky pro potřeby vojenské duchovní služby, povede hlavní armádní kaplan plk. Jan Kozler a zúčastní se jí kromě náčelníka Generálního štábu Armády České republiky generálporučíka Petra Pavla také kardinál Dominik Duka OP. Ten se poté zúčastní pietního aktu na Vítkově.

V pondělí 11. listopadu, kdy si připomínáme i 95. výročí ukončení bojů první světové války v roce 1918, se v prostorách Armádního muzea Žižkov uskuteční Den válečných veteránů. Muzeum bude otevřeno po celý den, až do dvacáté první hodiny večerní. V muzeu a jeho expozicích budou probíhat komentované prohlídky. Symbolem celého Dne válečných veteránů bude červený vlčí mák. Více na www.army.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 06. 11. 2013