Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Vykoupení a spasení

Vykoupení dnes nejspíše evokuje nanejvýš výkup železa či papíru … a už ani ty nefungují jako kdysi. „Spása“ se naopak tak rozšířila, že běžně zdobí novinové titulky, ať už jde o politiku či o fotbal. Jak může křesťanství hlásat radostnou zvěst o vykoupení, když dnešní lidé necítí potřebu být „vykoupení a spasení“? Nehrozí, že bude přijata spíše jako pyšná provokace?

Existenciální tázání a očekávání snad dnešní době nechybí, ovšem málokdy se s nimi kdo obrací právě na křesťanství. Možná, že dnešní lhostejnost a odtažitost vůči tradiční terminologii vyjadřuje hlubší problémy samotných konceptů. Nezabředla zejména západní teologie do příliš právního stylu uvažování, v němž se snaží živý vztah s Bohem vtěsnat do příliš formálních, příliš lidských představ a kolonek? A nestala se naopak představa spásy natolik banální, že úplně ubíjí touhu po té opravdové, transcendentální?

O tom, jak chápat a hlásat víru ve vykoupení, o tom, co znamená pro křesťany žít jako „vykoupení a spasení“ přijdou debatovat Fr. Antonín Krasucki OP, novinář Tomáš Němeček, teolog David Vopřada a dominikánský provinciál fr. Benedikt Mohelník OP. Vstup volný. Více na http://www.dominikanska8.cz. (http://www.dominikanska8.cz)

26. 02. 2013