Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Výstava fotografií studentek VOŠ publicistiky

Zájem o své okolí a o změny, kterými prochází, dovedl pět autorek, studentek Vyšší odborné školy publicistiky v Praze, k uchopení fotografického přístroje a zaznamenání vlastních postřehů. Tematicky se práce autorek pohybuje na pomezí dokumentární tvorby a výtvarného zachycení vlastních pocitů ve vztahu k obyčejným předmětům kolem nás.

Výstava nese název Komunikace - veřejný prostor a bude ke zhlédnutí od 12. do 17. ledna 2009 v Minigalerii Centra Fotoškoda v Praze 1 (Vodičkova 37). Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 12. 1. v 17:00.

Autorkami fotografií jsou Jitka Trnková, Klára Koptová, Hana Brožková, Andrea Kulišanová, Zuzana Procházková. Kurátorem výstavy je MgA. Jiří Ernest (www.jirkaernest.com)

Pozvánka (obrázek JPEG)Pozvánka 165.2 KB

Jitka Trnková se zaměřila na místa, která dobře zná a jejichž proměny v proudu času pozoruje na fasádách domů, na zvelebování (ne úplně šťastné) životního prostoru občanů, na změťi odstavených a pomalu se rozpadajících zemědělských strojů. Klára Koptová vystihla v jasném dni až surrealistický kontrast zříceniny hradu Hazmburk a současné civilizace, která se zde promítá do podoby odložených pneumatik a postupně se rozpadajících značek, či plechových bud. Hana Brožková se prostoru kolem sebe věnuje v sérii snímků, kde zachytila různé dvojice (někdy až bizarní), vzájemně se doplňující, či naopak vytvářející až groteskní situace. Vystaveny budou i její snímky z koncertních akcí po celé České republice. Andrea Kulišanová se soustředila zejména na sportovní událost, a to na plochou dráhu. Bravurně vystihla momenty z vlastních závodů i zákulisí tohoto sportu.  Zuzana Procházková se na rozdíl od předcházejících autorek uzavírá do svého bytu a niterné detaily nalezených předmětů skládá do vzájemně se doplňujících dvojic. Skrze médium fotografie ho pak vydává všanc široké veřejnosti a vytváří svůj vlastní veřejný prostor. V pracích zmíněných autorek se v různém pojetí objevuje veřejný prostor vnímaný buď jako součást proměn našeho běžného veřejného života, nebo jako vnitřní část, která až finální prezentací do tohoto veřejného prostoru vstupuje.

(Jiří Ernest, aj)

10. 01. 2009