Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Výstava fotografií z návštěvy Benedikta XVI.

Výstava fotografií Filipa Kotka je na Pražském hradě v kapitulní knihovně Mladotova domu od 10. dubna otevřena veřejnosti a potrvá do 30. června 2010. Poté bude představena 4. července 2010 na Velehradě v rámci Cyrilometodějských oslav.

Prostor kapitulní knihovny Mladotova domu je důstojným rámcem pro výběr z fotografií, na nichž Filip Kotek zachytil návštěvu Svatého otce Benedikta XVI. v naší republice ve dnech 26. - 28. září 2009. Výstavu spolupořádá Kancelář prezidenta republiky a Česká biskupská konference. Autor výstavy byl oficiálním fotografem ČBK a měl tedy jako jeden ze tří fotografů možnost dokumentovat návštěvu Svatého otce v jeho bezprostřední blízkosti. 

„Fotografie, které vám zde představuji, jsou výsledkem třídenního maratonu a jsou svědky úžasné atmosféry, která provázela celou návštěvu papeže Benedikta XVI. v České republice," řekl při zahájení výstavy fotografií jejich autor. Arcibiskup Jan Graubner poděkoval všem, kdo se podíleli na přípravách návštěvy Svatého otce, která zanechala v celé zemi kladnou odezvu a byla opravdovým přínosem nejen pro církev, ale i pro celou společnost. Závěrem promluvil také prezident republiky Václav Klaus. Podle jeho slov byla návštěva Svatého otce v loňském roce naprosto mimořádnou událostí nejen pro katolickou církev, ale pro všechny občany České republiky. (TS ČBK, ap)

12. 04. 2010