Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Výstava prací výtvarné soutěže o Anežce České

Slavnostní předání diplomů a otevření výstavy oceněných prací se kromě arcibiskupa Duky zúčastní také ministr školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Josef Dobeš. Organizací soutěže byla pověřena Základní umělecká škola O. Ševčíka Písek. Děti (z mateřských až vyšších odborných škol) mohly své práce odevzdávat do 10. prosince 2010. Vybrané práce (kresba, malba, grafika, počítačová grafika) hodnotila ve dvou kolech odborná porota složená z pedagogů a známých českých výtvarníků.

Smyslem celé soutěže bylo podle ministerstva školství „seznámit se s mimořádnou postavou našich národních dějin a objasnit dobu života Přemyslovny sv. Anežky České“. Výtvarné práce mají ukázat, jak děti vnímají tuto postavu v celém bohatství její osobnosti. Zároveň má soutěž upozornit na bohatství české kulturní tradice a přispět k posílení vztahu k vlastní zemi. Zadání výtvarné soutěže má za úkol proniknout ke smyslu a významu života Anežky Přemyslovny, která ve své době ovlivnila mnohé oblasti života. Téma Anežky Přemyslovny se podle organizátorů týká etické výchovy, rodinné výchovy, základů společenských věd – občanské výchovy, je vítaným tématem pro výtvarnou a dramatickou výchovu. (Aleš Pištora)

Autorkou kresby je Lenka Hynková, žákyně 4. ročníku Základní školy Bratrství Čechů a Slováků, Bystřice pod Hostýnem. Ukázky dalších prací naleznete zde.

24. 02. 2011