Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Výstava připomíná 150 let redemptoristů na Svaté Hoře

„Návštěvníci mohou vidět předměty, sochy z depozitářů Svaté Hory, dosud nepublikované historické fotografie Svaté Hory nebo návrhy akademického sochaře Otmara Olivy pro nový liturgický prostor,“ říká Martina Jechortová ze Svatohorského muzea. „Otmar Oliva je, kromě jiného, autorem součástí liturgického prostoru vatikánské papežské kaple Redemptoris Mater nebo vytvořil na Svaté Hoře pomník na památku zemřelých ledrenských obyvatel během vyhnanství v Čechách v letech 1915 – 1919,“ dodala Jechortová.

Z fotografií a dobové dokumentace je možné zachytit, jakými změnami prošel poutní areál za působení redemptoristů tedy za 150 let,“ připomněl jeden z tvůrců výstavy redemptorista David Horáček. Dále se návštěvníci mohou dozvědět více i o posledním velkém uzdravení, ke kterému došlo na Svaté Hoře. Zajímavé je i srovnání několika čísel časopisu „Svatá Hora“, kdy organizátoři výstavy představili vůbec první číslo tohoto časopisu.

Je zajímavostí, že redemptoristé vznikli na území dnešní Itálie již roku 1732, ve Scale v Neapolském království a zakladatelem byl sv. Alfons de Liguori. „Dnes redemptoristé působí ve více než 77 zemích světa na čtyřech kontinentech a návštěvníci se mohou seznámit i s historií a osobnostmi dalších redemptoristů,“ dodal Horáček. (http://svata-hora.cz/)

08. 11. 2011