Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Významné události a výročí - červenec 2013

1. 7.

Římskokatolická farnost Terezie od Dítěte Ježíše v Praze-Kobylisích zve na pouť u příležitosti oslav cyrilometodějského výročí. Vybrat si lze ze 3 variant: 1) pěší pouť Sv. Hostýn-Velehrad (1. 7. - 4. 7.), 2) dvoudenní pouť autobusem 4. 7. - 5. 7., 3) jednodenní pouť autobusem 5. 7. Všichni poutníci prožijí hlavní mši svatou 5. 7. v 10.30 hodin. Více na http://terezicka.sdb.cz/velehrad-2013/.

3. 7.

Kardinál Dominik Duka předá na pražském arcibiskupství Svatovojtěšské medaile Viktoru Preissovi za jeho vynikající ztvárnění role P. Josefa Toufara ve filmu "In nomine patris" a Miloši Doležalovi za jeho knihu "Jako bychom dnes zemřít měli" pojednávající taktéž o číhošťském faráři.

Při příležitosti cyrilometodějského výročí vydává prof. Petr Piťha novou knihu o národních duchovních dějinách s názvem "Světla na zemi i na nebi - Děti a učitelé České republiky". Knihu představí kardinál Dominik Duka v 17.30 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Praze-Karlíně.

4. 7.

Papežský legát a záhřebský arcibiskup kardinál Josip Bozanić, který při završení oslav 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu zastoupí papeže Františka, přiletí na ruzyňské letiště, kde ho přivítá pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

4. – 7. 7.

V areálu kláštera a významného poutního místa pražské arcidiecéze pořádá Římskokatolická farnost sv. Prokopa v Sázavě „Svatoprokopské liturgické slavnosti“. Poutní mši svatou celebruje 4. července od 10.30 hodin generální vikář pražské arcidiecéze Mons. Michael Slavík. Slavnou poutní mše svatou celebruje 7. července od 10.30 hodin P. Vojtěch Suchý, SJ. V městečku Sázava na levém břehu řeky Sázavy bude probíhat klasická pouťová zábava. Více na www.klaster-sazava.cz.

5. 7.

V letošním roce si připomínáme 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Toto významné jubileum se slaví po celé republice. Vrcholem bude tradiční velehradská pouť ve státní svátek a související program včetně Dnů lidí dobré vůle. Více na www.velehrad.eu.

6. 7.

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP bude od 10.00 hodin sloužit mši svatou ve farním kostele sv. Barbory v Pavlově na Mikulovsku. Požehná při té příležitosti sochu sv. Anežky České. Více na www.farnostimikulovska.cz.

Bratři kapucíni pořádají od 19.00 hodin další z Loretánských hudebních večerů v podání Karla Hinera, recitace Marie Samková. Více na www.loreta.cz.

7. 7.

Mši svatou v rámci první Hrádecké pouti v Hrádku u Vlašimi bude od 11.00 hodin celebrovat P. Jaroslav Konečný, vlašimský farář a vikář. Mši svatou od 16.00 hodin slouží P. Michal Němeček, biskupský vikář pro pastoraci.

14. 7.

Mši svatou v rámci druhé Hrádecké pouti v Hrádku u Vlašimi bude od 11.00 hodin celebrovat P. Prokop Siostrzonek OSB, převor Benediktinského arciopatství.

15. – 19. 7.

Na Svaté Hoře se konají exercicie s názvem „Žít v pravdě a lásce (První Janův list)“, které povede P. Angelo Scarano. Více na www.svata-hora.cz.

16. 7.

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP navštíví spolu s prezidentem republiky Milošem Zemanem hospice v Červeném Kostelci a Žírči u Dvora Králové nad Labem.

19. – 20. 7.

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se ve Vratislavi zúčastní oslav bl. Česlava, polského dominikánského kazatele.

20. 7.

Tradiční Skalecká poutní mše svatá se bude konat od 10.00 hodin před kostelíkem sv. Maří Magdalény. Připraven je bohatý doprovodný kulturní program. Více na www.mnisek.cz.

21. 7.

Mši svatou v rámci třetí Hrádecké pouti v Hrádku u Vlašimi bude od 11.00 hodin celebrovat pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

22. – 26. 7.

Na Svaté Hoře se konají exercicie s názvem „Duchovní boj: boj proti hříchům podle Písma a učení otců“, které povede P. Angelo Scarano. Více na www.svata-hora.cz.

22. – 28. 7.

V kapucínském klášteře na Hradčanech proběhne netradiční pobyt v klášteře. Akce je určená pro kluky a holky starší 16 let. Přihlášky na adrese kapucini.ulorety@seznam.cz.

23. – 28. 7.

V brazilském Rio de Janeiru proběhnou Světové dny mládeže, kterých se zúčastní také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

01. 07. 2013