Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Z Dolních Chaber za krajinou

Z Dolních Chaber se lidé vydají pěšky krajinou se zastávkami a výkladem vedoucích klubu Mladých ochránců přírody Sůvy. Celou akci pořádá Ekologická sekce České křesťanské akademie ve spolupráci s OS Nad Drahaňským údolím, OS na ochranu památek v Dolních Chabrech, OS pro Ďáblice a občany Suchdola a Sedlce, Čimic a Dolních Chaber.

Při bohoslužbě v 15:00 bude kázat evangelický farář Petr Hudec. Účast přislíbili též Jiří Nečas, ředitel Ekologické sekce ČKA a laický kazatel Českobratrské církve evangelické, evangelický farář Miloš Rejchrt, katolický kněz P. Andrzej Koch, kněz Obce křesťanů Milan M. Horák a další.

Po bohoslužbě (cca 15:45) bude následovat beseda o krajině s Dr. Václavem Cílkem z Geologického ústavu ČAV. Během odpoledne vystoupí africko-česká hudební skupina Nsango Malamu. Předpokládaný konec akce v 17:00.

Vloni se bohoslužba za krajinu z podnětu občanů z obou břehů Vltavy konala poprvé. Zdejší občané chtějí mimo jiné upozornit na postupné zastavování dosud volných přírodních prostranství velkými stavbami, zejména dopravními. Letošní bohoslužba na Sedleckých skalách chce být příležitostí k zamyšlení nad vztahem člověka k jeho prostředí. Své prostředí si člověk nestvořil, je mu velkým darem a zároveň velkou zodpovědností, říkají organizátoři. (ap)

 

Více informací naleznete na stránkách občanského sdružení "Nad Drahaňským údolím".

14. 05. 2009