Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Začátek mše ve Staré Boleslavi se blíží

Přicházejí další a další poutníci. Kolem 9. hodiny pořadatelé sdělili, že díky krásnému počasí, které ve Staré Boleslavi panuje, dorazí pravděpodobně všichni, kdo si vyzvedli místenky, což je minimálně 40 tisíc poutníků.

Do Staré Boleslavi přijela část poutníků již v neděli. Pro některé bylo z Moravy vypraveno  patnáct autobusů, které si organizovaly jednotlivé farnosti. Jedním z nich přijela i studentka Obchodní školy v Bystřici, která se zúčastnila i bohoslužby v Brně. Kvůli lepším místům v sektorech byli mládežníci ochotni vstávat i v půl čtvrté.

V noci z neděle na pondělí zhruba pět tisíc poutníků využilo možnost ubytování ve stanovém městečku. Jeho kapacita byla plně využita, a bylo dokonce nutné prostory rozšířit. Většina mladých poutníků se v neděli zúčastnila i programu, který začínal v půl osmé večer na Mariánském náměstí ve Staré Boleslavi. Tam proběhlo i vystoupení kapely Credenc. Po večerní modlitbě se pro zájemce v bazilice Panny Marie uskutečnila adorace.

Na hladkém průběhu akce se podílí zhruba tři stovky pořadatelů z řad studentů i seniorů. Nejedná se však jenom o české dobrovolníky, ale ke spolupráci se připojili i slovenští a rakouští kolegové. Kromě nich se do organizace akce zapojilo i osm řádových sester. Dále vypomáhá stovka příslušníků Armády ČR, společně s Policií ČR. (ap)

 

28. 09. 2009