Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Začíná série podzimních koncertů u sv. Mikuláše

Na programu koncertu "Hold svatému Václavu" z cyklu „Po duchovních cestách“ zazní mj. Mozartovo Te Deum, Schubertova Mše G dur, nejzajímavější částí však budou Meditace na svatováclavský chorál Josefa Suka.

Arcibiskupství pražské pořádá u sv. Mikuláše pravidelné koncerty od března do začátku listopadu; jejich přehled najdete zde.

Návštěvníci si mohou v pokladně kostela zakoupit abonentní vstupenku na devět koncertů dle vlastního výběru, zvýhodňující jednotlivý vstup na 100 Kč za koncert. Abonentka platí 1 rok a současně na ni mohou navštívit koncert 3 osoby.

Sledujte webové stránky kostela sv. Mikuláše, na nichž v blízké době zveřejníme program adventních a vánočních koncertů i plán koncertů a kulturně-duchovních pořadů na rok 2013. Z připravovaného programu zvláště doporučujeme:

          „Dvě cesty“ – sborový koncert představující dvě cesty duchovní hudby, pravoslavnou a protestantskou. Pěvecký sbor Pražští pěvci provede chorály a moteta J. S. Bacha a Liturgii sv. Jana Zlatoústého od P. I Čajkovského. Koncert se koná v sobotu 27. října v 18.00 hodin.

         „Requiem za všechny věrné zemřelé“ – Mozartovo Requiem d moll v provedení orchestru Praga Sinfonietta, sboru Vox Pragae a sólistů Státní opery Praha za řízení Miriam Němcové – v pátek 2. listopadu v 18.00 hod Vánoce u sv. Mikuláše – Rybovu Českou mši vánoční provede Piccolo Coro a Piccola Orchestra za řízení Marka Valáška, a to 25. a 26. prosince vždy v 17.00 hodin.

(Jana Pláteníková)
20. 09. 2012