Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Začne Cyrilometodějská pouť

První etapa cyrilometodějské pěší pouti povede z Levého Hradce do Suchdola, poté na Hradčany a Křižovnické nám, odtud přes Spořilov na Háje, kde je v Komunitním centru Matky Terezy zajištěn nocleh. Etapa měří 23 km a doprava na Levý Hradec je možná vlakem z Masarykova nádraží v 8.40 hodin (na zastávku Roztoky-Žalov) - 8.59 (a pak pěšky do kopce), nebo autobusem č. 340 z Dejvické (u kulaťáku v ul. Jugoslávských partyzánů)        v 8.45 - Levý Hradec 9.06 hodin. Druhá etapa 20. února začne ranní mší svatou v 7.30 hodin v kostele sv. Anežky na Spořilově a bude směřovat do Mnichovic.

Organizátoři se pokusili napodobit loňské rozvržení etap do dvou dnů a zároveň navázat na výchozí místo Poutě na Velehrad ve Velkém Meziříčí. Jelikož díky dvoudenním etapám bude více času, povede delší trasa na jih přes Pelhřimov. Jednodenní zůstává etapa březnová, a do Velkého Meziříčí se dorazí už v červnu, takže v červenci se žádné etapy nejdou. Letos se pravidelně chodí ve třetím víkendu měsíce. Tento rok slavíme 800. výročí narození sv. Anežky České, proto první etapa směřuje ke křižovníkům, kde bude uctěn ostatek sv. Anežky.

Cyrilometodějskou pouť pořádá Národní rada Sekulárního františkánského řádu, farnost sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí a ve Znojmě, farnost Křtiny, farnost Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově nad Dyjí aj.První z těchto poutí se uskutečnila 19. února 1982 u příležitosti 1000. výročí volby sv. Vojtěcha pražským biskupem. (Aleš Pištora)

Aktuální informace najdete na Internetu: http://www.poutnik-jan.cz/

11. 02. 2011