Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Zářijový Zpravodaj

Autorkou úvodníku zaměřeného na církevní školy naší arcidiecéze je vedoucí odboru církevního školství Mgr. Eva Tomášková.

K září neodmyslitelně patří svatováclavské oslavy – Zpravodaj přináší pozvání do Staré Boleslavi od tamního faráře P. Michala Procházky a program Národní pouti.

Další pozvání se týká Dne Charity a zváni jste i k návštěvě nedávno založených a již hojně využívaných webových stránek katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.

V mírně zkrácené podobě přinášíme text zdravice kardinála Angela Sodana účastníkům vernisáže nedávné výstavy o kardinálovi Josefu Beranovi konané v Římě. Zdravice byla určena pro tuto konkrétní příležitost, ale slova o životě a významu nejen kardinála Berana, ale i české církve v době totality jsou stále aktuální a svým často velmi osobním vyzněním českého čtenáře potěší.

Dále na stránkách Zpravodaje naleznete rubriky, na které jste zvyklí: přehled přenosů katolických bohoslužeb prostřednictvím rozhlasu a televize, rozpisy eucharistického výstavy u pražských kostelích, informace o programu našich biskupů, různá oznámení z věstníku kurie, programy středisek arcibiskupství i dalších subjektů, nejrůznější pozvánky a nabídky, přehled zářijových duchovních cvičení na území ČR, knižní novinky, historický kalendář, zářijový kalendářík a úmysly apoštolátu na měsíc září.

V příloze naleznete leták Radiožurnálu s nabídkou křesťanských pořadů.

(kh)

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail:
arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754  

26. 08. 2011