Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Zástupce lugazské diecéze z Ugandy na návštěvě v Praze

V diecézi Lugazi jsou realizovány rozvojové a další návazné projekty Arcidiecézní charity Praha jako je Adopce na dálku®, která byla zahájena již v roce 1993 a která umožňuje některým dětem získat vzdělání přímo v jejich přirozeném kulturním prostředí a tím zároveň podporuje rozvoj celé komunity. Ve městě Buikwe byla také vybudována nemocnice St. Charles Lwanga Buikwe Hospital, která v loňském roce zahájila provoz.

Mons. Richard Kayondo navštívil Prahu při příležitosti účasti na konferenci v Římě. Kromě jednání s Arcidiecézní charitou Praha se také v pondělí 3. listopadu setkal na pracovní schůzce s kardinálem Miloslavem Vlkem a vedením Arcidiecézní charity Praha. Schůzky se zúčastnili také zástupci Rozvojového střediska – ředitelka Mgr. Jarmila Lomozová a Petra Matulová. Petra Matulová řídila více než rok v Ugandě všechny rozvojové projekty a zastupovala Arcidiecézní charitu Praha v jednáních s místními partnery.

V úterý 4. listopadu proběhne v Brně v Galerii pod Petrovem za účasti generálního vikáře Mons. Kayondo vernisáž výstavy „UGANDA OČIMA DĚTÍ“ (www.galeriepodpetrovem.cz). Vernisáže se zúčastní také prezident Arcidiecézní charity Praha P. Stanislav Přibyl a Petra Matulová.

Celá výstava je doplněna o fotografickou dokumentaci z průběhu malování. Tvorba těchto obrázku probíhala právě v Diecéze Lugazi. V tamních vesnických školách není vůbec běžné, aby děti dostaly příležitost malovat barvami a štětci. Většina dětí takovou zkušenost nikdy nezažije. Několik stovek dětí mělo proto obrovskou radost, když mohlo vzít do rukou štětec a barvy. (Jaroslav Němec, ap)

04. 11. 2008