Vyhledávání Menu

Zbraslavské pašije opět přiblíží příběh Ježíše Krista

V areálu Zbraslavského zámku před kostelem sv. Jakuba St. na Zbraslavi se letos již počtvrté konají Lidové pašijové hry. Inscenace, v níž vystupují rovněž členové činohry Národního divadla (Radúz Mácha, Simona Postlerová, Jana Pidrmanová či Jan Novotný), se koná 26. dubna 2014 od 14.30 hodin a 27. dubna rovněž od 14.30 hodin.

Pašijové hry pořádá Občanské sdružení Zbraslavské pašije. Kromě profesionálních herců Národního divadla, Městských divadel pražských a dalších českých divadelních scén, v nich vystupují také zbraslavští farníci a místní divadelní ochotníci z divadla Jana Kašky. Originální hudbu k pašijovým hrám složil František Štěrbák, vedoucí hudebního souboru divadla Kalich.

Dosavadní představení vždy vzbudila mezi návštěvníky mimořádný ohlas. Letošní představení se uskuteční opět ve Velikonoční době a návštěvníci se po dobu představení stanou lidem jeruzalémským, neboť aktéři se vždy pohybují přímo mezi nimi. Pozornými diváky bývají zejména děti, pro něž je Ježíšův příběh fascinující podívanou a velkým poučením.

Vstupné na všechna představení je zcela dobrovolné. Všichni protagonisté, i profesionální herci, účinkují bez nároků na jakýkoli honorář. Lidová pašijová hra se koná za přímé podpory Farnosti Zbraslav, MČ Praha-Zbraslav a Zbraslavské kulturní společnosti. Více na našich http://pasije.webgarden.cz/obcanske-sdruzeni-zbraslavske. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 24. 04. 2014