Vyhledávání Menu

Zbraslavské pašije přiblíží příběh Ježíše Krista

V areálu zámku před kostelem sv. Jakuba St. na Zbraslavi se letos již počtvrté konají lidové pašijové hry. Inscenace, v níž vystupují členové činohry Národního divadla (Radúz Mácha, Simona Postlerová, Jana Pidrmanová či Jan Novotný), se koná v sobotu 18. dubna 2015 od 14.30 hodin.

Pašijové hry pořádá již pátým rokem s velkým úspěchem Občanské sdružení Zbraslavské pašije. Kromě profesionálních herců Národního divadla, Městských divadel pražských a dalších českých divadelních scén, v nich vystupují také zbraslavští farníci a místní divadelní ochotníci z divadla Jana Kašky. Originální hudbu k pašijovým hrám složil František Štěrbák, vedoucí hudebního souboru divadla Kalich.

Dosavadní představení vždy vzbudila mezi návštěvníky mimořádný ohlas. Letošní představení se uskuteční opět ve Velikonoční době a návštěvníci se po dobu představení stanou lidem jeruzalémským, neboť aktéři se vždy pohybují přímo mezi nimi. Pozornými diváky bývají zejména děti, pro něž je Ježíšův příběh fascinující podívanou a velkým poučením.

Vstupné na představení je zcela dobrovolné. Všichni protagonisté, i profesionální herci, účinkují bez nároků na jakýkoli honorář. Lidová pašijová hra se koná za přímé podpory Farnosti Zbraslav, MČ Praha-Zbraslav a Zbraslavské kulturní společnosti. Více na www.pasije.webgarden.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 14. 04. 2015