Vyhledávání Menu

Zemřel P. Radim Jáchym

V sobotu 7. prosince 2013 zemřel ve věku 86 let v kněžském domově ve Staré Boleslavi P. Radim Miloslav Jáchym OFM, který působil ve františkánském konventu v Liberci. Poslední rozloučení se koná 14. prosince od 10.00 hodin v kapli Vzkříšení ve Vratislavicích nad Nisou.

Miloslav Jáchym se narodil v roce 1927 v Jindřichově Hradci. Zde také žil a pracoval až do předčasného odchodu do důchodu. Mnoho lidí, včetně jeho matky, netušilo, že vysoce postavený bankovní úředník je tajně vysvěceným knězem. V roce 1983 u něho však komunistická policie vykonala domovní prohlídku a odvedla jej do vyšetřovací vazby. Po smrti své matky odešel P. Jáchym do Liberce, kde působil Řád menších bratří.

Radim Jáchym vyučoval menší bratry filosofii, dogmatice a církevnímu právu. Později se stal zodpovědným za studia v celé provincii a zástupcem provinčního ministra. Liberecký dům U Pelikána byl až do roku 1990 hlavním studijním střediskem provincie. Několikrát byl představeným místního společenství v Liberci, které bylo duchovním pokračováním kláštera v Hejnicích. Jeho knížky a překlady jsou známé nejen u nás, ale i na Slovensku, s nímž od počátku svého františkánského života udržoval čilý styk.

Poslední rozloučení s P. Radimem Jáchymem se koná 14. prosince v 10.00 hodin v kapli Vzkříšení ve Vratislavicích nad Nisou. Poté bude jeho tělo uloženo na místním hřbitově. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 10. 12. 2013