Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Zemřel P. Stanislav Fišer

P. Fišer se narodil 1.1.1924 v Chlumu, okr. Rokycany. Kněžské svěcení přijal 23.4.1950 v Praze. Od 1.7.1951 působil jako kaplan v Poříčí nad Sázavou, byl ustanoven asistentem Cyrilometodějské bohoslovecké fakulty v Praze. R. 1951 byl pověřen výpomocí v duch. správě kostela sv. Jana Nepomuckého v Praze-Košířích. Od 1.8.1952 byl kaplanem v Sokolově. Od 1.11.1966 do 1.1.1969 působil kaplan na Svaté Hoře. Ve stejné době byl administratorem excurendo v Obecnici. Od 1.1.1969 do 15.7.1970 byl ustanoven administrátorem v Krajkové, Habartově a v Oloví.

Od 15.7.1970 působil jako administrátor a rektor kostela Panny Marie ve Staré Boleslavi. Od 1.7.1976 byl ustanoven administrátorem excurendo ve Skorkově. Dne 31.3.1980 se stal sídelním kanovníkem Kolegiátní kapituly sv. Kosmy a Damiána ve St. Boleslavi. Dne 2.11.1987 byl jmenován kapitulním děkanem Kolegiátní kapituly ve Staré Boleslavi a dne 27.9.2006 byl jmenován emeritním děkanem Kolegiátní kapituly ve Staré Boleslavi.

Podzim svého života prožíval od 15.11.2006 v Charitním domově Stará Boleslav, kde se rád zapojoval do koncelebrace a společné modlitby sv. růžence. Do posledních chvil svého života projevoval srdečný zájem a lásku o druhé.

Poslední rozloučení se bude konat při mši svaté v sobotu 23. února 2013 v 11.00 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi.

15. 02. 2013