Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Zemřel P. Tomáš Vlasák

P. Tomáš Vlasák se narodil 15. února 1932 v Praze. Po ukončení studia na gymnáziu s výborným prospěchem nebyl přijat na vysokou školu pro postoj své rodiny k tehdejšímu režimu. Základní vojenskou službou prošel u jednotek PTP a poté pracoval jako dělník. Kvůli svým protikomunistickým názorům byl v roce 1971 propuštěn ze zaměstnání, byl opakovaně vyslýchán STB a několikrát zatčen.

Tomáš Vlasák se vždy zajímal o teologii a křesťanství, i jako dělník začal studovat a připravovat se na cestu kněžství. Vysvěcen byl tajně 9. února 1977.

Jáhenské svěcení sub conditione přijal 8. července 1992 a svěcení kněžské 18. července 1992.

P. Tomáš Vlasák byl v pražské arcidiecézi pověřen nemocniční a vězeňskou duchovní správou, působil jako administrátor farnosti Nejsvětější Trojice v Podskalí a jako rektor kostela Panny Marie Bolestné (Na Slupi) v Praze 2. Od roku 2005 byl ve výslužbě.

02. 05. 2008