1100 let svaté Ludmily

1100-let-svate-ludmily

V roce 2021 si připomínáme 1100 let od smrti svaté Ludmily (921 – 2021), první české křesťanské světice, kněžny a babičky svatého Václava. V její osobě a životě můžeme najít dávný, ale skutečný symbol ženských schopností, síly a vlivu. Pojďme společně vzdát úctu odkazu svaté Ludmily. Jak? Poděkujme ženám, ve kterých máme v těžkých časech pevnou oporu.

Šperk svaté Ludmily

Připravili jsme pro vás limitovanou edici 1100 unikátních, ručně vyrobených českých šperků, které můžete darovat ženám, jež chováte v úctě. Originální design vytvořila česká šperkařka Eliška Nováková podle toho, jaká Ludmila skutečně byla a jaká byla doba kolem ní. Brož je zpracovaná z betonu, který sloužil v dobách budování chrámů jako základní stavební prostředek. Barevné varianty brože odrážejí tři oblasti Ludmilina života, ve kterých se nesmazatelně zapsala do naší kulturní historie. Poděkujte i vy svojí ženě, partnerce, sestře, babičce či mamince. Pořiďte jí jako výraz díků a úcty šperk svaté Ludmily.

03-1
Cihlová se zlatým dekorem připomíná Ludmilu jako ženu v čele státotvorného knížecího rodu, který dal vzniknout českému národu.
03-3
Antracitová se zlatým dekorem vystihuje Ludmilin moudrý a láskyplný křesťanský charakter, pro který se nesmazatelně zapsala do paměti národa i církve.
03-2
Šedá je přirozená barva betonu jako symbolu každodenních trpělivé péče o rodinný kruh, v případě Ludmily spojené mimo jiné s výchovou svého vnuka, svatého Václava.

Poděkujme ženám!

Poděkujme jim za jejich trpělivost, moudrost a laskavost. Kromě Ludmilina výročí je k tomu ještě jeden velký důvod. Jsou to právě ženy, kterým v současné situaci přibyla nová role a starost – role domácích učitelek odpovědných za vzdělání našich dětí. I v tom nakonec sdílí osud s Ludmilou, která coby babička vychovávala svého vnuka, svatého Václava, z něhož se později stal patron českého národa. Ukažme, že si údělu žen vážíme, jako si vážíme odkazu svaté Ludmily. Každá žena si zaslouží úctu a poděkování.

Začneme na Den matek

Unikátní limitovanou kolekci 1100 šperků svaté Ludmily vyrábíme ručně a na míru, zhotovení proto pár týdnů potrvá. Už nyní se ale můžeme společně domluvit, že jeden šperk vyrobíme právě pro vaši ženu (partnerku, maminku, babičku, sestru…). Brož také doplníme hezkou dárkovou krabičkou s originální malbou od architekta Davida Vávry. To vše připravíme tak, aby mohl být dárek předán jako poděkování na Den matek, tj. 9. května. Na oplátku vás poprosíme o dar ve výši 2500 Kč na dobročinnou sbírku, v tomto případě na podporu školy sv. Ludmily pro děti s vážnou poruchou řeči.

Chcete znát podrobnosti?

Máte zájem se dozvědět víc? Nechte nám zde prosím e-mail, zašleme vám touto osobní cestou více informací.