Aktuality Lesní správy

C5d-4717-03-1

Myslivost v honitbě Nový dům a jelení říje 2020 na polesí Blatno

Honitba Nový dům v držení Arcibiskupství pražského vznikla v průběhu roku 2016 na restituovaném lesním majetku bývalého velkostatku Blatno. Postupně se v návaznosti na pomalý průběh navracení jednotlivých parcel zvětšovala až na dnešních konečných 2 359 ha.
více
3

Zdařilá oprava památného kříže na Těchorázku

Na Vysočině, v krásných lesích v majetku Arcibiskupství pražského, je možné se nově zastavit u opraveného památného kříže, který ze samotné podstaty své konstrukce i velikosti přímo vybízí ke krátkému zastavení, zamyšlení a k pokoře k životu, lidem i blízké a vzdálené historii.
více
Shrnovac-klestu-web-velky

Lesní technika a technologie, AP 2019, MAS Dolnobřežansko

V loňském roce jsme úspěšně podali projekt s názvem „Lesní technika a technologie, Arcibiskupství pražské 2019, MAS Dolnobřežansko“ do Operace Podpora provádění operací v rámci komunitně vedeného místního rozvoje.
více
20201010-091557web

Obnova Hornojirčanského lesa po kůrovcové kalamitě

V sobotu 10. října proběhla ve spolupráci Lesní správy Arcibiskupství pražského, polesím Dolní Břežany a městem Jesenice společná brigáda, s názvem Obnova Hornojirčanského lesa po kůrovcové kalamitě.
více
Olympus digital camera

Tetřívek na Rolavských vrchovištích

V Krušných horách, v lokalitách okolo obce Přebuz, v Národní přírodní rezervaci Rolavská vrchoviště, se vyskytuje vzácný tetřívek obecný. Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) je středně velký druh hrabavého ptáka. Samec je černý (s nafialovělým leskem), samice je nenápadná, šedohnědá s černým proužkováním.
více