Vyhledávání Menu

Noc kostelů 2016


Letošní Noc kostelů se bude konat nezvykle pozdě, a to až v pátek 10. června. Duchovní a umělecké bohatství křesťanských chrámů během této tradiční akce každoročně přitahuje pozornost tisíců návštěvníků. Letošní novinkou bude pojízdný kostel. Celá tramvajová jízda bude k dispozici také on-line:„Tato noc může být připomínkou velikonoční noci, noci osvobození a noci světla, která dává možnost nalézt a porozumět smyslu vesmíru a života každého z nás. Více vám poví architektura a umění, které po věky hovoří k návštěvníkům kostelů. Vašimi průvodci budou také samotní organizátoři, kteří vás uvítají a kterým jsem za jejich službu a spolupráci velmi vděčný,“ říká k Noci kostelů kardinál Dominik Duky.

Každá farnost či sbor, které se do projektu Noc kostelů zapojily, připravují svůj program představující množství koncertů, komentovaných prohlídek, návštěvy jinak nepřístupných prostor, modlitby či příjemná setkání. Vše, co se bude během Noci kostelů nabízet, bude zdarma. Připraveno je také několik novinek.

Již sedmým rokem se pražská arcidiecéze zapojí do mezinárodního ekumenického projektu, v němž nejde pouze o prohlídky sakrálních staveb, ale především o přiblížení duchovní a kulturní tradice vycházející z křesťanství. V roce 2014 se poprvé do Noci kostelů zapojilo všech 15 křesťanských církví, které jsou řádnými anebo přidruženými členy Ekumenické rady církví. V loňském roce se Noci kostelů zúčastnilo 1 483 kostelů a modliteben a v celé České republice bylo zaznamenáno téměř 500 000 návštěvnických vstupů. Více na www.nockostelu.cz


Tipy na zajímavé akce:

Pojízdná tramvaj

Jízdní řád tramvaje

Radiokavárna v pražských Bohnicích během Noci kostelů

Arcibiskupství pražské vydalo hru pro děti o sv. Václavu

Víkend víry naváže na Noc kostelů

Noc kostelů v katedrále sv. Víta

Na Kladensku si během Noci kostelů připomenou osud Lidic

Noc kostelů dětem

Noc kostelů za mřížemi

Další odkazy:

Pozdrav noci kostelů zaslal kardinál Schönborn (Církev.cz)

Z historie Noci kostelů (Církev.cz)

Jan Dlabač 20. 05. 2016